Cronica Old New Stars - Electrictelecom

Vineri, 12 Aprilie 2019
CRONICA

Old New Stars - Electrictelecom SCOR FINAL 1 - 2

Electrictelecom a intrat pe teren cu revanșa înfiptă în gambe, Old New Stars a tranșat lupta din campionat, iar cu răzbunarea pe rist, oaspeții întâlnirii au început vijelios. Ionuț Buzică a deschis scorul la prima vizită a galbenilor în terenul advers, marcaj larg al lui Sorin Ghionea și reluare acrobatică a mijlocașului de travaliu de la Electric. 1-0, după ce Matalica a semnat la rubrica “martor, am luat la cunoștință”. Electric a speculat momentul bun și, peste alte două minute, Oprea a finalizat cu un șut sub bară, mingea a ciupit transversala și a căzut în plasă. 2-0. Vicecampioana s-a tencuit în defensivă, s-a apărat exact și, pe contră, a fost aproape de a instaura dictatura pe tabelă. Neșansă și a rămas 2-0 până la pauză. Old New Stars a presat în partea secundă, zidul galben a respins, excelentă poziționare pentru oaspeți, cei care, însă, au cedat cu cinci minute înainte de final. Dragoș Bogdan a preluat o minge în hotarul careului advers, fundașii au stat mult prea departe de el, pivotul s-a întors nestingherit și a înțepat balonul cu un bot de rață clasic, letal pentru Petre Gabriel. La ultima fază, oaspeții puteau să mai pună un gol în testamentul dublei manșe, contraatac 3 vs 1, Iordache s-a dus sanie, la disperare, mingea l-a lovit în mâna ținută drept cârmă, însă arbitrul nu a acordat penalty, cum s-ar fi impus și a fluierat finalul. Returul se anunță incendiar. Omul meciului: Ionuț Buzică – nota 9,5

Dorim să aflăm părerea ta, lasă un comentariu mai jos!