Cronica Solaris Plant FC - Army V55

Vineri, 12 Aprilie 2019
CRONICA

Solaris Plant FC - Army V55 SCOR FINAL 10 - 3

Un duel între două formații care au prins barajul pentru promovarea în eșalonul secund. Solaris a intrat pe teren cu o misiune secretă, o victorie la 10 goluri diferență, care le-ar fi adus locul 4 și o poziționare mai bună în țintarul barajului. Chiar dacă a aliniat o formulă de conjunctură, fundașul de fier Răzvan Iordache fiind, din nou, condamnat între buturi, Army a început mai bine și, chiar la prima fază, Cornel Stanca le-a complicat existența adversarilor. Acțiune prelungită, Eduard Petre s-a opus în primă instanță, însă fundașii au avut gambele de plastelină, nu au putut respinge, astfel că Stanca a trimis în ațe din mijlocul careului. Reacție de orgoliu pentru Solaris, iar până la pauză, gazdele și-au demantelat adversarul. Papa a egalat după o preluare cu fir lung și o reluare din cădere, ca la PES, Papuc i-a pus o minge pe tavă lui Toma, preluare pe piept pentru decar, apoi pasă de finețe cinstită de Toma cu un dribling scurt și un gol în poarta goală, iar de aici, pe teren a existat o singură formație, Solaris. 7-1 la pauză, Papuc a realizat tripla, Toma doppietta, a înscris și Tăpârjan, iar la jumătatea meciului dezideratul gazdelor părea palpabil. Solaris a forțat în repriza secundă, a mai înscris de trei ori, a recidivat Papa, Negru a deschis mitanul, Papuc a pus de un poker și, la 10-1, Acumen era egalată. Exuberanți, cei de la Solaris au încasat două goluri care le-a făcut obiectivul franjuri, Petrescu și Coraș s-au opus, reușite în același minut (38) și ambele formații își agață sezonul în participarea la baraj. Omul meciului: Daniel Papuc – nota 9,5

Dorim să aflăm părerea ta, lasă un comentariu mai jos!