Cronica ADA - Catalunia

Vineri, 12 Aprilie 2019
CRONICA

ADA - Catalunia SCOR FINAL 6 - 4

Debutul partidei le-a aparținut “catalanilor”, 2-0 în minutul 7 după reușitele lui Oniceanu, respectiv Dragoș Matei, însă oaspeții s-au îmbătat cu apă rece. ADA și-a răvășit adversarul până la pauză, Erghelie a redus din diferență cu un șut din întoarcere (11), Romeo Dumitrescu a trimis la colțul lung și a egalat (13), Popescu și, din nou, Romeo Dumitrescu schimbând registrul tabelei la jumătatea meciului. A fost 4-3 la pauză, Mincă a înscris în minutul 19, astfel că echipa în galben și roșu menținea speranțe pentru partea secundă. O repriză în care evidența a înghețat în primele 10 minute, apoi ADA a pus parafa pentru o victorie clară. Golgheterul Romeo Dumitrescu și-a alintat statistica, un nou gol pentru veteranul de la ADA, cel cu numărul 30 în această ediție, a punctat și Niculae (33), managerul Robert Agapie (Catalunia) fiind cel care turnat sigiliul pentru rezultatul partidei. 6-4, iar Catalunia ratează ocazia de a depăși în clasament ADA, formație care, prin această victorie, și-a cimentat poziția 13 în clasament. Omul meciului: Romeo Dumitrescu – nota 9,5

Dorim să aflăm părerea ta, lasă un comentariu mai jos!