Bogdan Dragos

Old New Stars

Matalica Ionut

Old New Stars se impune în fața unui adversar incomod. O confruntare între formațiile cu, poate, cele mai bune loturi de la Victory Cup Casa Pariurilor. Din start, ambele tabere au absențe de rezonanță. Hooligans nu se poate baza pe frații Oprea și pe Canțur, trei foști campioni ai competiției, de partea cealaltă, Stelian Stancu și Bogdan Pătrașcu sunt nume cu greutate care, în orice secundă, pot face diferența. Old New Start avea nevoie de puncte, Hooligans de confirmări. Partida a debutat sub semnul echilibrului, Ion Gabriel nu a avut precizie, defensiva gazdelor l-a anihilat pe Dragoș Bogdan și l-a ținut departe pe Iordan. Până în minutul 15. Bogdan a deschis scorul dintr-un unghi mort și îmbălsămat, două încercări, Marin s-a opus ințial, apoi Tiga i-a găsit breșa. 1-0 scor la pauză. Debut perfect de repriză pentru vicecampioană, iar în prima jumătate de mitan secund, Old New Stars a mitraliat buturile lui Marin. Bogdan și Petre Marin s-au înțeles perfect la o fază fixă, marcaj de samba pentru huligani, Iordan a prins un șut halucinant, apoi Mihalache a înscris simplu. Gol la minut, șarja oaspeților fiind finalizată de Emanuel Filip. Tabela era cruntă pentru Hooligans după ce a punctat și Kiki Iordache, discret în acest joc. 6-0 și Petruț Mattheus se simțea la Roland Garros. Iar Hoolligans a trecut la spălarea imaginii. Trei goluri care au salvat impresia, super reușite. Dumitrică a făcut mingea zmeu, folha seca de efect, vinclu curat, Chircalan a îmblânzit un balon trimis de Burlacu și a trimis la colțul lung, superb, apoi Ion Gabriel, chiar în ultimul minut, a plesnit o minge care a ajuns la îmbinarea barelor. 6-3, Hooligans cu golurile frumoase, Old New Stars cu punctele.
Omul meciului: Dragoș Bogdan – nota 9