Florica Fabian

Army V55

Ghilicaru Alexandru

Army V55

O partidă care nu anunța foarte multă tensiune, însă un meci care, pe final, s-a transformat într-o reprezentație lugubră. Un succes cu mult suspin pentru militari, o “victorie a la Pirus” și o dedicație specială pentru Cristi Vasile, colegul care, începând de acum, se va dedica trup și suflet…de scutece. Azia Anastasia a venit pe lume, iar militarii se pregătesc să danseze la botez. (Să îți trăiască și sperăm să mai ajungi și pe la teren).
Despre partidă nu se pot spune foarte multe, o întâlnire ciudată, prea mulți nervi, echipele fiind un pic ieșite din calcule, poate doar Army să mai spere la o poziție de baraj. Delfinii și-au depăsit condiția și poate asta i-a făcut să se transforme în rechini, de partea cealaltă, militarii au stat cu cartuș pe țeavă când nu trebuia. Ștefan Găman a deschis scorul în minutul 17 și a semnat singurul gol din primul mitan, în partea secundă, Fabian Florică, din pasa lui Petrescu, a egalat (26), apoi tot el a întors rezultatul, de data asta Raul Ciunt servindu-l ideal. A urmat un carambol, nervii au erupt, iar Army a fost nevoită să joace cu un om mai puțin până la sfârșit. La carceră au ajuns Florică și Stanca de la gazde, respectiv Negru de la oaspeți. Army a rezitat opt minute și a reușit să se impună, putem să o spunem, că așa e în armată, eroic.
Omul meciului: Fabian Florică – nota 9