Plavicheanu Eduard

22 SC

Ivan Marius

22 SC

SC 22 rămâne în plasa liderului AS Roma Academy, probabil campionatul se va juca în meciul direct, gazdele obțin o nouă victorie, set la 4 cu Dream Team, o formație arțăgoasă, cu multă calitate. Plavicheanu deschide scorul după o pasă “tranșantă” trimisă de Cazacu, deviere perfectă a autorului, însă Dream Team revine și egalează rapid. Marius Ivan a gafat la reluarea cu latul a lui Grigore, portarul a fost prins cu fermoarul netras și era 1-1. Lădaru a înțepat din umbra porții pasa perfectă a lui Plavicheanu (13), Adrian Popescu a mărit avantajul celor de la SC 22, bară gol, însă Dream Team nu a vrut să renunțe. Vișiniii nu s-au predat, Pintică i-a pasat lui Monor și, înainte de pauză, SC 22 avea un avantaj firav, 3-2. Dream Team a început bine, Dănuț Pintică a egalat rapid, recuperare și șut din întoarcere, astfel că gazdele își complicau existența. Totuși au rămas la conducerea partidei, Plavlicheanu a tras echipa după el, cursă în marginea terenului și șut fără speranțe pentru Ion Alexandru, 4-3, însă Pintică avea să-i comisioneze pentru a doua oară pe adversari. Oaspeții au cedat pe final, cu o condiție fizică net superioară, SC 22 a făcut diferența în ultimele 10 minute. Cazacu a re..re...readus avantajul (33), assist neobositul Plavicheanu, apoi Lădaru, cu toată complicitatea lui Popescu, a fixat scorul final. 6-4, SC 22 este la un punct de lider.
Omul meciului: Eduard Plavicheanu – nota 9,5