Papuc Daniel

Solaris Plant FC

Petre Eduard gabriel

Solaris își respectă statutul, se impune clar în fața lanternei roșii din această serie, echipa se pregătește de baraj, iar confruntarea cu DDB a fost o repeteție în acest sens. 8 minute au rezistat dinamoviștii fără gol primit, apoi Daniel Papuc, golgheterul oaspeților (31 goluri în această ediție) a deschis scorul după ce a fost uitat, la un corner, de fundașii adverși în careu și a împins mingea cu capul în plasă. 3-0 la pauză, Solaris a jucat la ralanti, au mai punctat Vali Stoian (16) și Ionuț Negru (17). Fără să transpire prea mult, oaspeții au flambat tabela de marcaj în partea secundă, Papuc a făcut 4-0 cu specialitatea casei, preluare și șut sub transversală din afara careului, a recidivat și Stoian, doppietta în dreptul său. Papuc și-a satisfăcut pofta de gol cu o triplă, iar pe final, harnicul Papa, omul din echipă care, alături de Negru, cară pianul la fiecare meci, a reușit o dublă și a sigilat evidența. DDB- Solaris 0-8.
Omul meciului: Daniel Papuc – nota 9