POPA Bogdan

Los Jugadores

Antonescu Ionut

Întâlinire între formația care a terminat pe locul 13 în Liga 2B și echipa clasată pe poziția 6 în Liga 3A. O partidă echilibrată, încheiată indecis. Un joc ce a avut ritm, combatantele au verticalizat, o exprimare direct spre poartă, patru goluri și un retur care promite multă încrâncenare. Echipa din eșalonul terț a început mai bine și, în minutul 3, Bogdan Popa s-a debarasat de fundașul din marcaj, apoi a surprins cu un șut puternic din întoarcere. 1-0. După un sfert de oră de dispută pe contre, All For One a revenit grație unui penalty. A executat Nibu, iar oaspeții au acuzat șocul egalării și au mai primit, instant, un gol. Andrei Marius Gabriel a luptat pentru un balon, a pus bine corpul în fața unui adversar fragil și, din poziție excelentă, a tras fără milă la colțul lung. Răsturnare de scor, presiune pe gambele verzilor. Los Jugadores a egalat tot în urma unei lovituri de la 7 metri. Același Bogdan Popa a fost precis și, în ciuda nenumăratelor oportunități, cu doi portari fenomenali, combatantele au amânat verdictul pentru retur.
Omul meciului: Bogdan Popa – nota 9