Marinescu Vlad

Batranii

Mihailescu Alin

Specialii

Partidă superbă, trei goluri și o benă de ocazii, combatantele au jucat all –in pe cartea atacului, au abuzat barele porților, au ratat cât pentru un campionat și au donat multă sare în bumbacul tricourilor. Cu doi portari fenomenali, deschiderea de scor a fost amanita până pe finalul mitanului, atunci când Vlad MArinescu a fructificat o minge respinsă de Alin Mihăilescu dintr-o poziție dificilă, din colțul careului. Imediat, Specialii a răspuns. Cu replica în teacă, Gigi Marinache a fost lansat perfect de Iulian Anghel, a preluat și a șutat plasat și exact din afara careului (18). 1-1 la pauză, în partea secundă, chiar și fără gol aproape tot mitanul, spectacolul a fost garantat. Frații Pușcă de la Bătrânii și Bistriceanu de la Specialii au fost ratangii de gardă în a doua jumătate de meci, finalul fiind halucinant. Ambii portari au avut tenatcule, Specialii a jucat ultimele minute sub presiunea loviturii de departajare, Bistriceanu i-a rașchetat vârful nasului lui Pușcă, însă Mihăilescu s-a opus. Imediat, a clacat și Gigi Stancu, cel care, de neînțeles, s-a dus sanie la picioarele unui adversar. A doua lovitură de penalitate, Marinescu trage pe mijloc, Mihăilescu se opune, însă baonul revine la Marinescu pentru golul victoriei.