Constantinescu Costin

Sporting Bucuresti

Constantin Valentin

După lichidarea de stoc din lot, Sporting are alt nimb. Ultimele trei partide aduc 7 puncte și cârpesc un moral sfâșiat, startul de retur fiind eclatant pentru băieții în alb și verde. Dulce deja-vu cu Old New Stars, o nouă victorie răsunătoare pentru Sporting, același scor cu cel din tur, 6-2. Succes categoric. După un sfert de oră fără gol, însă cu ocazii la ambele porți, Sporting decriptează evidența. Într-o formă radiantă, Costin Cosntantinescu ia cuvântul. Execuție marcă înregistrată. Constantinescu are explozia unui Moet bine scuturat, apoi finalizează incursiunea cu un șut care-l derutează pe portarul advers. Sporting speculează și, peste două minute, nou-venitul Stan șutează printr-o lizieră de jucători adverși și semnează desprinderea leilor. Old New Stars revine în joc prin Petre Marin. Repunere de la margine, Mihalache, cuun adversar pe post de manta și în rolul pivotului, prepară un șut razant al lui Jair la colțul lung și repriza a doua era flambată. A fost meciul lui Costin Constantinescu, cel care a îndeplinit o formalitate, în minutul 22, după o acțiune sub amprenta lui Buturugă, cel care a transformat un penalty pentru 4-1, trei minutre mai târziu. După ce Răzvan Ionescu a lăsat fiorul revenirii pentru Old New Starrs, 4-2 în minutul 29, Sporting a pus parafa prin alte două goluri. Constantin Miguel servește un assist de calitate pentru zvârluga Constantinescu, apoi pivotul înscrie un gol absolut meritat.