Cristea Cristian

Padurarii DT

Badita Iulian Mihnea

Pădurarii D.T. a strâns rândurile. Spuma lotului în acest joc, evoluție încurajatoare, Ares Ipa funcționând ăîntr-un format de avarie. Oaspeții au avut un plus de determinare, au pus mai mult osul, s-au încurajat și, după o primă repriză care se îndrepta spre un 0-0 sec, Dani Szocs a trimis perfect la capătul pasei lui Mădălin Dragnea și a deschis scorul ( 19). Doi jucători s-au evidențiat la Pădurarii: Cristea Cristian e robot, Daniel Alexandrescu face diferența. În plus, Marius Agoroae pare că și-a redescoperit oportunismul care l-a făcut celebru între Moghioroș și Favorit. Ares a egalat după o cursă a încăpățânatului Claudiu Olteanu, cel care, în minutul 23, a șarjat uluitor și a finalizat în regie proprie. Însă IPA a sughițat în acest joc, a contat rar în ofenisvă, astfel că destinul meciului era clar. Agoroae a reluat ca la poză, cu capul, catapulta cu valoare de schemă a lui Bădiță (27), cât de simplu e minifotbalul, apoi Gicu Murat, implantul din ofenisvă, a șutat curat, fără speranță pentru poartarul advers și și-a cinstit debutul la noua sa formație (32). Florian Nițu a presărat speranță pentru gazde în minutul 38, însă debutul lor în Liga 1 este debusolant. Pădurarii fac hora după mult timp, e veselie, însă sezonul e lung.