Agoroae Marius

Padurarii DT

Badita Iulian Mihnea

O confruntare cu rezonanță pentru clasament în zona cu migrene a Ligii 1. Un joc tacticizat în care riveranii au fost mult mai activi, au avut ocaziile, au ratat uluitor, chiar și un penalty fiind irosit, însă, la ultima fază, Pronia le-a zâmbit după ce norocul i-a părasit timp de 39 de minute. Fără decarul Nica, Ares a jucat banal, iar în partea secundă a amenințat foarte rar poarta lui Mihnea Bădiță. Primă repriză oarbă, 0-0, apoi Pădurarii D.T. a intensificat atacurile, însă Sorin Stanciu s-a făcut umbrelă între buturi. Szocs, Agoroae și Dragnea au irosit ocazii cât carul mare, plus un penalty la care Dumitrache era să dărâme poarta, după ce a smuls stâlpul din nituri. Și mergem al ultima fază, iar asaltul riveranilor are efect. Corner, incredibilă lipsă de marcaj pentru o formație cu organizare de cazarmă, iar defensiva o kamikaze timp de 39 de minute este răpusă. Dumitrache se scutură de păcatul ratării de la punctul de 7 metri, trimite viclean în gușa porții, iar Agoroae, parcă având un ficus în cap, camuflat, pune latul și deschide fiesta băieților din Drumul Taberei. Serie bună pentru pădurari, 11 puncte în ultimele 5 partide, iar echipa are o propulsie de două poziții în clasament.