Balan Ionut Madalin

Metropolis

Costea Gheorghe

Metropolis

Meci cu presiune în gambe pentru ambele echipe, atât Metropolis, cât și Specialii fiind fără victorie în debut de sezon. Duel echilibrat, presărat cu o doză serioasă de tatonare în prima repriză, până în minutul 7, când Bistriceanu a deblocat tabela cu un șut din unghi pe sub portar (0-1). Nu a trecut mult până la egalarea gazdelor. Florin Șerban a punctat din careu cu riscul unei accidentări urâte, fază la care Popa a fost avertizat. Pe final de repriză, același Popa a recidivat și meciul s-a terminat mai repede pentru el. 1-1 la pauză, un duel care părea că se duce spre un deznodământ echilibrat până la final. Nici în partea secundă, detaliile nu conduceau spre o victorie lejeră. Totuși, cu mai mult tupeu la finalizare, Metropolis s-a desprins pe tabelă în ultimele minute. Primul care a contabilizat a fost Bălan, cu un trasor ce aduce aminte de Roberto Carlos. Degringolada de după golul doi din tabăra jurnaliştilor i-a desprins la 3-1 pe Metropolis, după ce Anghel a greșit porțile şi a deviat nefericit un balon cu pretenţie de centrare. După golul 4 semnat de Chiriță, Metropolis era sigură de victorie, în timp ce Specialii rămâne fără succes după trei runde.