Ghionea Sorin

Old New Stars

Grancea Razvan

Onesti FC

Campioana de la Victory Cup își păstrează locul 5 după această rundă. Echipa lui Petre Marin a trecut la mustață de Onești și s-a distanțat decisiv de echipa de pe poziția 6. Cu șanse pur teoretice să-și păstreze titlul din sezonul precedent, steliștii trag tare pentru a urca în ierarhie. Debutul de meci a fost înclinat spre poarta Oneștiului, formație aflată în insufiență numerică, astfel că Old New Stars a speculat omul în plus și Bogdan Dragoș a marcat pentru 1-0 în primele secunde. Fostul căpitan din Ghencea, Sorin Ghionea a reușit o doppietta într-un minut și punctele păreau asigurate de roș-albaștri încă din startul jocului. La pauză a fost 3-1, FC Onești a replicat cu golul lui Nistor. La reluare, Sorin Paraschiv a trimis-o pe Old New Stars la un relaxant 4-1, execuție de rafinament pentru fostul idol al tribunelor din Gheneca, dar meciul era departe de a fi jucat. Crețu a redus din handicap pentru Onești, dar Paraschiv a recidivat. Până la final, FC Onești a marcat de două ori, a redus diferența de la 5-2 la 5-4, Arsene și Kassai au înscris și, la ultima fază, după ce o minge l-a lovit pe Petre Marin pe braț, Nistor a ratat posibilitatea de a smulge un punct, Stegaru, portarul de conjunctură al campioanei având un reflez salvator.