Constantinescu Costin

Sporting Bucuresti

Constantin Valentin

Sporting este în revenire de formă, după o perioadă groaznică ce a îndepărtat-o de locurile fruntașe. Nu a fost deloc ușor nici cu ultima clasată din Liga1, Iacobinii. Cu sabia deasupra capului, Iacobinii a tras până în ultimul minut pentru a lega două meciuri la rând fără eșec. Zoican a marcat pentru 1-0, dar avantajul iacobinilor a fost de scurtă durată. Constantin Miguel a egalat repede, în minutul 9, iar două minute mai târziu, cu o doppietta, a adus-o în avantaj pe Sporting, după ce Miguel a întors scorul din penalty pentru verzi. La pauză a fost 2-2. Andrei Popa a fost voinic și a ținut Iacobinii în viață. Repriză secundă a adus un singur gol pe tabela. Sporting si-a asigurat toate punctele, după ce Vasile a marcat pe final, din gușa porții, când mai erau două minute din meci, acțiunea fiind marcă înregistrată a zvârlugii Costin Constantinescu. Leii se impun la limită, după un meci spectaculos, merite pentru acest detaliu aparținându-le și celor de la Iacobinii, o echipă care arată mult mai bine după perioada de transferuri.