Manea Bogdan

Urban Events

Costache nicolae daniel

Urban Events are un start bun de sezon, o nouă victorie şi echipa condusă de Tudor Hotobocescu strânge 7 puncte în primele trei runde. Urban a condus ostilităţile cu Pădurarii Drumul Teberei, iar după un debut perfect de meci, 2-0 în minutul 7, dublă fulminantă pentru Manea (3 şi 7), portocalele au fost, tot meciul, cu un pas înaintea adversarului. Oaspeţii au etalat acelaşi joc de posesie, absent în primele două runde, între buturi a revenit Costache, portarul - libero, iar după o verticalizare şi o combinaţie de excepţie pe traseul Ioniţă- Manea, ultimul a deschis scorul după unş ut năucitor în vecinătatea vinclului. Şi Bogdan Manea a recidivat. Minutul 7, o nouă fază rapidă, balonul a curs şnur şi, ajuns în careu, Manea a inventat o scăriţă de rafinament penste Mihnea Bădiţă şi cei de la Pădurarii declarau nul startul meciului. Iulian Brînză i-a readus pe riverani în joc, acţiune personală, şut lângă bară şi e 2-1 în minutul 14. Chiar înainte de pauză, oaspeţii şi-au refăcut avantajul de două goluri. Lovitură de colţ, somn de voie în defensiva gazdelor, Hotobocescu trimite în careu, acolo de unde, nemarcat, Alexandru Petrea a înscris fără sudoare. 3-1, pauză. Camuflaţii au început mai hotărâţi mitanul secund, Vlad Mitroi a revenit cu gol la prima echipă (22), însă acelaşi Hotobocescu s-a pătat cu altruism şi a inventat un assist şi pentru Robert Poşogeanu. Acesta a plutit în careul advers, a deviat balonul cu bretonul şi Urban sigila un succes clar încă din minutul 24. Cei de la Pădurarii au forţat, însă evoluţia lor a fost fadă, multe erori în defensivă, în timp ce ofensiva a sughiţat şi puţine acţiuni s-au legat. Finalul a mai adus două goluri, Bogdan Manea a bifat tripla (37), apoi Florin Damaschin şi-a îmbătat colegii cu speranţe (38). Era prea târziu, victoria este clară pentru Urban.