Ciupitu Radu Florin

Electrictelecom

Mocanu Florin Catalin

Fan Courier FC

Joc fără istoric, vicecampiona a controlat partida de la fotografia de grup şi până în staţia de metrou, evoluţia dintre buturi a excelentului Mocanu reducând diferenţa la doar trei goluri. După 7 minute în care Electric a avut manşa partidei, Bălan a deschis scorul după ce a executat o lovitură liberă de la 12 metri, apoi, peste alte 5 minute, Stochiţă a majorat avantajul gazdelor printr- o reluare cu capul de pe linia porţii. Repriza s-a încheiat cu avantaj de masa verde pentru deţinătoarea cupei şi Radu Ciupitu a dilatat evidenţa cu un şut lângă bară (17). Curierii au fost timizi în ofensivă, Gabriel Petre a avut un reflex de fotograf, iar în partea secundă Electrictelecom a jucat la trecerea timpului. S-a terminat 4-1, Radu Ciupitu a reuşit dubla (38), FAN a bifat golul de onoare prin Şerban Ionescu (39), iar cel mai transpirat om de pe teren a fost Florin Mocanu, portarul oaspeţilor. Electric contabilizează 7 puncte după trei runde, începe promiţător, FAN Courier caută încă primul punct în această ediţie.