Marinescu Vlad

Batranii

Rosu Alexandru

Batranii

Partidă fără istoric, Iacobinii dezamăgește după o serie de meciuri în care echipa părea transformată în bine. Cei de la Bătrânii și-ai păstrat entuziasmul după victoria de gală cu All For One și au început furibund. Matei Marian deschide scorul după o fază personală de tras în ramă, ieșire cu balonul la picor, fentă din gleznă și reluare la vinclu a la Adrian Ilie. Marinescu își respectă fișa postului și majorează diferența, iar după 8 minute și un alt gol, semnat de data aceasta de Mihai Neculai, scorul era de 3-0. Dacă pentru orice formație, clișeul spune că 2-0 este cel mai periculos scor, în cazul bătrânilor, chiar și 3-0 dă frisoane. În minutul 15, Matei Moldovenu încolțește acest deja vu în mintea lui Liviu Vlad, Iacobinii reduce din diferență, însă epilogul reprizei aduce golul terapeutic reușit pe magistrala Neculai, Mihai assist, George marcator. În partea secundă este programată reprezentația lui Vlad Marinescu, golgheterul ediției trecute își alintă golaverajul cu alte patru reușite și pare că vrea să-și păstreze trofeul în propria sufragerie, Adrian Ionescu își face un cadou de ziua lui - La mulți ani și din partea noastră !-, Titilină a încurcat borcanele, astfel că hecatomba era servită de către băieții în alb și albastru. Iacobinii a mai revizuit o statistică lugubră pentru ei după golurile lui Zoican (32), respectiv Moldoveanu (38). Iacobinii păstrează lanterna seriei, Bătrânii este pe un loc 6 onorant, la patru puncte de campiona Old New Stars.