Selaru Alexandru-Petre

Arsenal Romania Supporters Club

Albisoru Mihai-Ionut

După un moment rău de tot prin care a trecut în ultima vreme, Arsenal putea să iasă doar cu o mare surpriză plasată marți seara. Urban Events, echipă aflată pe 4 în clasament, este în scădere de turație, iar primul mitan contra tunarilor a fost de coșmar. Tufan a spart repede gheața cu o dublă în două minute și Arsenal conducea cu 2-0 după 8 minute. Urban a fost demantelată, scoasă din ghete până în pauză. 4-0 pentru tunari, Iorga scuturând plasa în minutul 11, iar portarul tunarilor, Albișoru a închis repriza cu golul de la ultima fază. Trezită din pumni, Urban Events a răspuns la reluare. Autogol Albișoru în start de repriză și gol Saulea, iar Urban Events revenea în joc pentru o remontada de efect. Saulea a punctat pentru 4-3, dar Arsenal a răspuns imediat cu golul lui Carstea. Toate punctele au fost trecute în statistica tunarilor, golul care nu a mai lăsat loc de intrepretări pentru final fiind opera lui Șelaru. Ultimul gol din meci a fost marcat de Urban, autor același Saulea, cel mai bun marcator în înfrângeri. 6-4, iar Arsenal încheie seria de coșmar din campionat. Urban se depărtează de podium după un singur punct agonizat în ultimele 3 etape.