Gheorghe Alin

Iacobinii

Machi Iulian

Iacobinii

Ultimul joc al ligii 1 dinaintea vacanței de vară a fost restanța dintre Iacobinii și Metropolis. Aflate la distanță mică de zona periculoasă, cele două veneau la teren pentru al doilea meci al săptămânii după duelurile din cupă. Ambele au jucat miercuri, Iacobinii oferind surpriza neplăcută a zilei, pierzând cu o echipă e liga a treia, în timp ce Metropolis a trecut de locul secund din liga a doua. Cu poftă de fotbal după eșecul din cupă, Iacobinii nu le-a dat nicio șansă celor de la Metropolis. Golul 1 a venit imediat, Moldoveanu trimițând un trasor sub bară. Alibi intră în joc cu golul lui Rogojanu dar Mande îi readuce în avantaj imediat pe Iacobonii (min 6). Minut cu ghinion pentru albi, eroare mare în defensivă și Gheorghe face 3-1, în minutul 13. După pauză, tot albaștrii au rămas în control, iar Gheorghe pune fruntea la o centrare de lunetist a lui Titilina. Scorul final este afișat de Mande, nemarcat, pune latul pentru o manita ce o scoate pe Iacobinii din zona roșie. Succes de 6 puncte, la propriu, pentru albaștri, care ăși egalează rivala de joi seara în clasament.
Omul Meciulu: Alin Gheorghe
Portarul Meciului: Iulian Machi