Gheorghe Nicolae

All For One

Mitroi Alexandru

All For One

Chinuiți de startul ratat de sezon, Specialii căutau să-și repare bilanțul cu un meci mare contra unei favorite certe. All for One venea după masacrul neașteptat cu Friends și o victorie era obligatorie, mai ales că în următoarea rundă îi aștepta campioana, Old New Stars. Bistriceanu a deschis scorul pentru galbeni cu un șut cu pământul imposibil de evitat. Egalarea s-a anuțat prin ocaziile clare ale verzilor, iar Gheorghe n-a mai ratat în minutul 12. Anghel i-a readus în avantaj pe Specialii dar finalul de repriză s-ar putea confunda cu un ultimu minut din episoadele „La casa del papel”, unde totul se schimbă când te aștepți mai puțin. Gheorghe și Pandele întorc scorul în cateva secunde, iar la pauză, neașteptat, era 3-2 pentru All for One. Adrenalina finalului de repriză a rămas dozată serios în atitudinea verzilor, iar repriza secundă i-a descătușat. Gheorghe (hattrick), Tontea și Udrea au desprins echipa verde la un lejer 6-2 după 28 de minute. Bistriceanu și Apostu au încercat să tragă echipa galbenă după ei dar n-a fost suficient și la final All For One s-a impus cu 7-4, scor ce o trimite până pe 2 în clasament.
Omul meciului: Gheorghe Nicolae – 9,5
Portarul meciului: Mitroi Alexandru