Dutu Theodor

Friends

Vasile Stefan Alexandru

Friends

N-a fost loc de surprize la duelul ligii 1 de miercuri seara. Invers proporționate în clasament, Friends și Iacobinii porneau cu aceeasi idee de a învinge. Dacă pentru codașă era important să iasă din zona roșie, Friends căuta să rămână în zona de atracție a liderului. Pariorii și paranoicii ar diseca jocul de la Smart Arena dacă s-ar lua după scorul celor două reprize. După 20 de minute, Iacobinii intrau „la cabine” cu 1-0. Moldoveanu Daniel a marcat unicul gol din prima parte, iar celebrul 2 pauză/ 1 final era deja pe buzele cârcotașilor. Cu un set nou de argumente pentru partea a doua, Friends s-au impus mai greu decât ar fi crezut înainte de joc. Seria de 5 înfrângeri la rând a Iacobinilor nu-i găsește în cel mai bun momente înainte de vacanță. Totuși, își pot salva pielea în restanța cu Metropolis. Golul lui Manea și dubla lui Duțu din partea secundă a jocului din etapa a șaptea o duce pe Friends pe treaba a treia a podiumului, peste campioana în exercițiu, Old New Stars.