Neculai Mihai

Batranii

Rosu Alexandru

Batranii

Duel din partea inferioară a ligii 1 între Bătrânii și Fan Courier. Dacă pentru Bătrânii startul de campionat e ușor timid, despre adversari nu putem spune decât că au ratat complet primele 7 runde. Lanterna primei ligi se putea lega de parcursul inconstant al Bătrânilor din acest start. Totuși, în prima repriză am avut un singur gol. Deși marcatorul e din lotul Fan Courier, tabela i-a pus în avantaj pe gazde. Autogolul lui Hurmuzache n-a lăsat loc de interpretări și albii porneau de la 0-1 după pauză. Marinescu a reușit un „hazard” în repriza secundă, gol ce a deblocat meciul. Total întâmplător că a jucat în albastru și are numărul 10 pe spate, Marinescu a intra în centru din bandă și a lovit cu un trasor la colțul scurt, asemeni starului care tocmai a plecat de la Chelsea. Imediat s-a făcut 3-0 și nu mai aveam dubii în ceea ce privește destinația punctelor. Banaru a marcat golul de onoare și a închis tabela la 3-1 pentru Bătrânii. Dacă pentru Fan Courier situația continuă să se înrăutățească, Bătrânii evadează din zona roșie și pot primi mult mai relaxați vizita liderului.
Omul meciului: Neculai Mihai – 9
Portarul meciului: Alexandru Rosu