Ciupitu Madalin Alexandru

Electrictelecom

Mocanu Eduard

Derby-ul zilei în liga 1 s-a jucat în epilogul zilei de marți. După un start perfect, Sporting a uitat să câștige de două etape dar spera să spargă acest ghinion în duelul cu liderul ligii 1. Electrictelecom și Sporting aveau cea mai bună defensivă înaintea partidei, ambele încasând câte 10 goluri. Presați de succesul campionilor, Electrictelecom au primit o lovitură în plin în start de meci. Constantin s-a lăudat cu golul de 1-0 pentru Sporting dar bucuria a fost dintr-o bucată. Ciupitu s-a ocupat de egalare un minut mai târziu și până la pauză n-am mai trecut nimic în registru. După reluare, echilibrul a rămas neclintit pe tabelă, Ciupitu fiind cel care a deblocat scorul. 1-2 de la punctul cu var. Ana Ciprian s-a notat cu golul de 3-1 și distanța de 4 puncte părea protejată. Finalul a fost flambat, ambele echipe au mai punctat dar n-a mai fost timp de emoții. Ciupitu și-a desăvârșit hattrickul dar scorul final a fost la limită, 3-4, după ce Busuioc a plecat și el acasă cu 2 goluri pe ordinea de zi.