Dragut Pandele

All For One

Stef Vlad

All For One

Duel de la distanță în etapa a zecea a ligii 1. Iacobinii, a doua din coadă, avea meci infernal cu All For One, echipa de pe locul 2. Cu un traseu bine pus la punct în acest sezon, All for One are startul de sezon care îi permite să tânjească la titlul de campioană la Victory Cup. Sufocată de locul în clasament, Iacobinii a pornit ca din tun. 1-0 în primele secunde după autogolul lui Ștef. Cu un avantaj de un gol, gazdele au forțat și startul de meci le-a aparținut. Udrea a colecționat două cartonașe într-un singur minut, iar situația se complica pentru Stancu &co, după ce adversarii au făcut 2-0 în minutul 9, profitând de o letargie crasă a defensivei verzilor. Reacție de echipă mare a celor de la All For One. 2-1 câteva secunde mai târziu, șut ca din tun al lui Pristolian. Repriza de vis a iacobinilor a continuat cu golul de 3-1 al lui Popa. Surpriza de proporții a mai fost diluată după golul lui Drăguț, din finalul reprizei (18). Draguț a continuat și după pauză să impresioneze, tot el s-a înscris la golul de 3-3. Fază tiki taka alături de Tontea și All for One era din nou în cărți. Asediul la poarta iacobinilor a continut și a dat roade 8 minute mai târziu. Eroare de proporții în apărare, iar Gheorghe a reușit un slalom printre fundașii adverși, servindu-l ideal, în fața porții, pe Tontea. După ce a revenit de la 1-3, All for One se impune cu 4-3,urcă pe locul 2 în clasament, la un punct în spatele celor de la Friends.