Marin Petre

Old New Stars

Matalica Ionut

După ce au bătătorit sala din Brașov la celebrul turneu de iarnă, foștii steliști au revenit la Victory Cup tonifiați și gata de acțiune. Cu Petre Marin în formă de invidiat, campioana a tras tare contra unei echipe ce încă nu e sigură de locul în eșalon și-n ediția care vine. S-a intrat mai greu în meci, portarii au închis porțile 10 minute, iar descătușarea a venit de la Ares Ipa. Roșca a trimis în plasă pentru 1-0 din pasa lui Nica. Roș-albaștrii au recuperat repede. Reacție de campioană! Mihalache și Iordache au lovit în 3 minute și au decis și scorul pauzei. La reluare, căpitanul Petre Marin a înscris pentru 3-1, iar trupa din moalele Gorjului a scos de la naftalină tactici predate pe vremuri de Zenga în Ghencea. Old New Stars n-a mai greșit, iar victoria a fost acontată. La ultima fază, Nica și-a încălzit egoul după o seară cu gol și assist. Old New Stars ia toate punctele și înconjoară cu pixul locul 4 în clasament, cu 5 etape rămase din sezon.
Omul meciului: Petre Marin- nota 9