Alexandrescu Sorin

Onesti FC

Grancea Razvan

Onesti FC

Pădurarii D.T. o mare decepție! Fără om la rodaj, FC Onești s-a impus la scor de US Open, set la 1, într-o partidă controlată de băieții în alb și albastru, tactic, tehnic, mental. Covalschi a prins un șut la colțul scurt printr-o lizieră de picioare, Bădiță nu a avut replică, iar la pauză, italienește, Oneștiul conducea la mustață, 1-0. Eroare defensivă, Covalschi îl găsește perfect în careu pe Alexandrescu, iar atacantul reia cu exteriorul pe lângă nefericitul Bădiță. Defensiva riveranilor de Stand-up Comedy și Alexandrescu nu iartă după o nouă bâlbâială în lanț a camuflaților. O neglijeanță în propriul careu a aceluiași Alexandrescu, penalty și Stavaroiu execută cu siguranță, e 3-1, însă Oneștiul râmâne echipa lucidă. Gabi Arsene are un moment de virtuozitate tehnică, șut sub bară după ce mingea e mângîiată cu o fentă pentru șut. Pe final, Nistor și același Arsene au desăvârșit setul. Oneștiul confirmă meciul bun făcut cu Electrictelecom, obține o victorie importantă pentru linia clasamentului, Pădurarii se afundă în vâltoarea clasamentului, pe loc de baraj în acest moment.