Serban Vlad

Electrictelecom

Mocanu Eduard

Diferență de chef sesizabilă încă de la întocmirea raportului de joc. Desant al vicecampioanei, 12 jucători la teren, de partea cealaltă, multe casete rămase goale, fără schimbare la dispoziție, două veste agătate pe banca de rezereve, care, în lipsă de jucători, devenise garderobă. Bistriceanu, golgheterul Ligii 1, nu a mai ajuns la meci, iar absența lui a contat în ofensiva jurnaliștilor. Electric s-a impus fără să strălucească, însă acel ZERO din linia clasamentului de la secțiunea înfrângeri, spune multe. 2-0 la pauză, Radu Ciupitu e strălucitor în postura pivotului, scurge un balon cu călcâiul pentru învăluirea lui Vlad Șerban, cel care e precis și deschide scorul. Șerban recidivează în minutul 17, Mihăilescu gafează și mingea trimisă cu vlaga unei pase, se odihnește lângă bara oaspeților. Copy-paste după pauză, Necula livrează o pasă înțepată la bara a doua, Șerban este la derută, iar Mihailescu încasează un nou gol prin aceeași rețetă. Finalul aduce relaxarea liderului și Specialii reușește să edulcoreze rezultatul, Marinache capsează o doppietta (32 și 40), însă era târziu pentru speranțe. Electrictelecom se impune și revine în fruntea ligii 1.