Nastase Valentin

Friends

Gologan Marius

Friends

O partidă care se anunța mult mai echilibrată a adus un marș triumfal pentru Friends. Fundașul Burlacu nu lasă o minge să cadă și șutează la colțul lung, astfel asigurând deschiderea scorului (6). Băieții în verde au rămas sus, și-au sufocat adversarul, absența strategului Doru Șimon fiind esențială în tabăra tunară. Fără busolă, tunarii au fost măcinați cu fiecare fază și, după pauză, demantelarea a fost completă. Echipa într-un echipament ca de un verde legionar și-au mărit avantajul în minutul 26, Croitoru a avut motor de Kawasaki, a țâșnit spre poarta adversă și, cu un șut sub bară, a făcut 2-0. Replică instantă pentru Arsenal, iar cu puțin noroc Rădulescu a redus din diferență. Degeaba. Friends a fost mai bună, Valentin Năstase a construit o acțiune perfectă, pasă cu proces verbal pentru Roșu și e 3-1, reluarea din gușa porții fiind o simplă formalitate pentru jucătorul de la Friends. Același Roșu a recidivat imediat, șut nu foarte puternic, bară-gol, Albișoru e ezitant, Năstase fiind cel care, meritat, a avut onoarea să pună timbrul peste acest joc. Trei puncte pentru Friends, primul loc, Manea comandă beri și popcorn pentru derby-ul dintre Old New Stars și Electrictelecom.