Posogeanu Titus Robert

Urban Events

Costache nicolae daniel

Două echipe croite pentru stilul ofensiv. Spectacol garantat. Încă din start. Iacobinii deschide scorul după o acțiune care a curs frumos, Giany Pascu a spart gheața când meciul încă era măsurat în secunde. Revenit după o absență seculară, Ilie Romulus a egalat (4) cu un șut printre picioarele lui Oprescu, jocul a fost echilibrat, un plus de posesie pentru Urban, iar cu trei minute înainte de pauză, lansat ca un TGV din linia a doua, Alin Gheorghe a șutat perfect și și-a readus echipa în avantaj. Oaspeții și-au păstrat capitalul pe tabelă 10 minute, iar Costache, portarul-libero de la Urban Events a fost lăsat să treagă și a prins un trasor prin care și-a readus echipa în joc. 2-2, minutul 30. Curaj în gambe pentru gazde și, imediat, Ilie Romulus a răsturnat evidența după ce a împins mingea în ațe din amigdalele porții (31). 3-3 în minutul 34, Alin Gheorghe și-a preparat singur un balon pe linia careului advers și, cu un șut neiertător, a făcut 3-3. Destinul punctelor a fost consumat în ultimul minut. Ioniță a căzut în careu, s-a dat penalty, iar Posogeanu a transformat și a adus victoria gazdelor, 4-3.
Omul meciului: Robert Posogeanu – nota 9