Geanta Marius

Poli United

Serban Răzvan

Poli United

Partidă de calitate, final nerecomandat cardiacilor. Combatantele și-au împărțit reprizele, Acumen a zburdat în primul mitan, 2-0 la jumătatea partidei, Radanțu a deschis scorul în minutul 12, apoi vârful de lance – Ghereș a majorat diferența (15). Acumen putea închide meciul, însă a ratat uluitor, Răzvan Șerban fiind panteră la debutul său în poarta lui Poli. În partea secundă lucrurile au stat cu totul altfel. Coordonați excelent de Marius Geantă, oaspeții au prins încredere, au controlat repriza, Poli a obținut un penalty pe care l-a transformat Basturea, apoi Geantă și-a readus echipa în joc și a egalat în minutul 31. Epilogul a fost uluitor. Poli a forțat, Acumen s-a baricadat, iar neobositul Geantă a declanșat fiesta pentru oaspeți. Gol în minutul 39, apoi Berghiu a irosit o ocazie rarisimă, bară, iar la poarta cealaltă, Ghereș, după o colaborare perfectă cu Pârvu, a șutat din poziție centrală și a smuls un punct pentru Acumen (40) când mai erau două secunde din meci. Poli și Acumen se anulează reciproc, strâng patru puncte în două meciuri și se pot declara mulțumite cu acest start de sezon.