PESCARU VALENTIN

Dristor Predators

BASARABESCU VLAD

ARSC și-a enervat adversarul în debut. Tunarii au deschis scorul după ce Edi Zahiu s-a dus cu preșul după o fentă, iar Dumbrăvescu a trimis cu stil la colțul lung (2). Pescaru a fost omul cu reacția de orgoliu, dublă fulgerătoare pentru el (3 și 8), apoi Gabi Bănică, evadat dintre sfaturile lansate de pe banca de rezereve, a finalizat și a liniștit ostilitățile. Nu a fost ziua lui Zahiu! Autogol pentru el în minutul 19, astfel că, partea secundă rămânea sub semnul întrebării. Dristor a controlat vârtejul ofensiv și, după un final productiv, Pescaru triplă (31), gol Păun (36), zarurile erau aruncate. Bucurescu a făcut 6-1, sec, Basarabescu a impresionat între buturile celor de la Dristor, iar perlele din atacul tunarilor au edulcorat o înfrângere previzibilă. Friday (38), respectiv Werindongha (40) și-au trecut numele în statistică într-un moment în care în joc se mai afla doar stima personală.