Druga Ionut

Luceafărul

Popescu Mihai

Luceafărul

Luceafărul trebuia să profite de cele două eșecuri la rând înregistrate de 6cu1. Adversarul de miercuri seara era incomod, Royal e capabilă de surprize, însă nu a fost cazul în această etapă. Luceafărul a intrat în meci într-a-treia și a profitat de autogolul lui Marioara din primele secunde. Royal a ripostat imediat cu golul lui Timu. Marioara s-a revanșat la trei minute și a adus-o în avantaj pe Royal! Suspansul din primele 10 minute a continuat cu reușita de 2-2 semnată de Drugă. Același Drugă a înghețat scorul la pauză cu doppietta sa. 3-2 pentru Luceafărul după 20 de minute și replica arțăgoților de la Royal nu a întârziat nici după pauză. Nistor a egalat la 3, dar Drugă a rămas pe afișul partidei și a mai descărcat un cartuș în năvodul advers! 4-3 în minutul 27. 5-3 peste 2 minute, Drugă a demosntrat și altruism, gol pentruStoica! Luceafărul egalează la puncte 6cu1 și se uită cu ochii larg deschiși spre Liga 1!