Dediu Mihai

6cu1

Gheorghe Zamfir

Aripile Bucuresti

Moment de cumpănă pentru 6 cu 1, criza giuleștenilor se prelungește și, după două înfrângeri sudate descurajator în linia clasamentului, colegii lui Mihai Dediu fac un nou pas fals. 3-3 cu Aripile, după un final în care ghinionul l-a bântuit pe Dediu. Formulă de avarie pentru fosta Warnița, Tamara între buturi în prima repriză, Roata a fost de rezervă și a preluat mănușile în mitanul secund. În plus, cu Dănălache absent, jocul echipei în avanposturi nu a fost consistent. Oaspeții au condus de fiecare dată un duel echilibrat, Roată a deschis scorul în minutul 10 după un carambol în careul advers și, astfel, a stabilit scorul primului mitan. Aripile a stat scai pe adversar și harnicul Sergiu Grigoroșcuță, cu o benă de șansă, a egalat în debutul părții secunde. Tamara i-a degajat în bazon, iar mingea, după ce a făcut o flamă, o buclă în aer, a aterizat în plasă. Giuleștenii revin în avantaj după ce Mihai Dediu finalizează cu îndârjirea lui Viorel Moldovan, șut din cădere excelent plasat (29), apoi Tamara prinde un voleu sănătos, însă Aripile își bântuie adversarul în epilog și speculează letargia din sufeltul defensivei adverse. Relu Sava vine nemarcat la un corner și trimite în plasă, eroare în lanț pentru giuleșteni, apoi, la ultima fază, Dediu trebuie exorcizat, ghinion la tonă, acesta deviază în propria poartă și 6 cu 1 scapă, printre falange, două puncte imense.