Vlad Florentin Aurelian

Acumen

Iordan Cristian-Florin

Chiajna Team

Combatantele se găseau la egalitate de puncte, 35, la fotografia de grup înaintea fluierului de start. A urmat un meci despre care se spune că e păcat că se termină. Show. Avânt, calitate tehnică, goluri de kinogramă, fotbal deschis și curat, răsturnări de situație, un spectacol ornat cu 11 reușite. Cu 5 goluri și două assisturi, Vlad Florentin e statuie pentru Acumen, nota Nadiei de la Montreal este prea mică, iar ilfovenii sunt învinși, deși, poate, Pronia putea comanda un egal de moral. Silviu Flisc își cinstește revenirea la echipă și deschide scorul în minutul 3, însă Vlad Florentin pornește reprezentația și egalează 8. Chiajna revine în avantaj, Stoean este la finalizare, Trandafir e altruist, iar Vlad Florentin descarcă din nou. Și, până la pauză, tunarul din avanposturile echipei în portocaliu mai înscrie de două ori. 4-3, Chiajna a condus în două circumstanțe, însă intră în handicap la jumătatea meciului. Ritmul a fost păstrat și în partea secundă, joc deschis, defensivele sunt casate repede, totul se pariază pe cartea atacului. Armeanca face 4-4 în minutul 31, doppitta pentru el, după ce, în prima parte a înscris primul gol al său, însă Vlad Florentin avea astrele aranjate pe rist. Gol și proces verbal pentru un assist perfect pe adresa lui Radanțu, Acumen este la plus 2, însă Flisc piperează epilogul. 6-5, bară-bară, norocul e de partea celor de la Acumen și victoria e tot a lor. Ce meci! Respect combatantelor!