Dumitrescu Romeo

Ludicom Art

Ivan Marius

22 SC

Pentru liderul seriei Liga 2A, confruntarea cu 22SC părea ocazia ideală pentru a atinge maximul de puncte după 6 runde. Fără victorie în acest campionat dar cu 3 remize în 5 etape, 22SC încerca să iasă din zona retrogradabilă fix în jocul cu cea mai bună echipă din eșalon. Nu a fost loc de surprize. Ludicom Art s-a desprins la 3-0 în doar câteva minute. Primul gol îi plasează pe galbeni ca favoriți și la un eventual turneu pe plajă sau în sală. După un procedeu împrumutat de la Falcao, zeul din futsal, Dumitrescu deschide seria golurilor. Viorel Moraru punctează de 2 ori în două minute și aveam un scor de forfait după doar 6 minute. Radescu încearcă să forțeze un eventual traseu al revenirii pentru ai lui dar până-n pauză avem un categoric 5-1 pentru Ludicom Art. Nici la reluare nu s-a păstrat vreo urmă de echilibru. A fost 7-1 după ce Nechita și Dumitrescu și trecut în cont câte o doppietta. De altfel, repriza a doua i-a aparținut lui Romeo Dumitrescu. 4 goluri și un assist, într-un joc în care problema scorului a fost singurul detaliu necunoscut.
Omul meciului: Romeo Dumitrescu – 10
Portarul meciului: Iosif Marius