Tamara Stefan

6cu1

Constantin Dan

Echipa Din Vis

După un start complet ratat și greu de înțeles, echipa giuleșteană își reintră în drepturi și ajunge la 4 succese la rând. Echipa din Vis nu-și revine nici după ce a schimbat distribuția și rămâne în coada clasamentului. Oprea i-a dat mâinile peste cap lui Constantin și a deschis repede scorul (min 3). Galbenii au ieșit de sub dominația negrilor și au punctat pentru 1-1 prin Ionică. Scorul s-a păstrat până-n pauză, în ciuda încercărilor băieților de la 6cu1 de a reveni la timonă. După pauză, galbenii au ținut bine mingea, s-au apărat exact și parcă revedeam scenariul din start de sezon, când 6cu1 era incapabilă să dezamorseze bombele adverse. 13 minute din repriza doua cu zero modificări pe tabelă. În criză de timp, baieții în negru au dat drumul la câini și au intrat în avantaj cu două goluri în două minute. Tamara și Mircea, de la punctul cu var, au consfințit succesul gazdelor, în timp ce golul lui Motorga doar a flambat finalul, Echipa din Vis contabilizând încă un eșec.
Omul meciului: Stefan tamara – 9
Portarul meciului: Dan Constantin