Neagu Florin

Aripile Bucuresti

Militaru Andrei Cristian

După un start complet ratat, nu cred că se supără nimeni dacă folosim expresia: Aripile București au prins aripi. Era greu de evitat și ușor de folosit în contextul actual. După ce s-au luat la trântă și au câștigat cu Echipa din Vis, Aripile câștigă un nou duel din zona roșie a clasamentului. Coincidență sau nu, Aripile au obținut singurele succese în acest sezon, cu același scor, împotriva ultimelor două clasate. Duelul cu SC 22 a avut un debut excelent de meci pentru gazde. Stan și autogolul lui Zgovancu, au trecut în caiet 2-0 pentru Aripi, după doar 8 minute. La pauză am avut 2-1, un nou autogol fiind capu de afiș. Revenire în partea a doua pentru 22 SC, 2-2 după ce Plavicheanu n-a ratat ținta. A urmat o serie bună a Aripilor, 4-2 după 2 minute de vis. Grigoroscuta și Botea (29,31) au desprins echipa gazdă la 2 goluri ce păreau suficiente pentru victorie. 4-4, ca la teatru, s-a făcut când mai erau câteva secunde de joc. Totuși, aidoma meciului cu Echipa din Vis, Aripile au câștigat dramatic, repetând scenariul din jocul de acum o săptămână. Al doilea succes la rând, salt de 4 poziții și vacanță de vară mult mai liniștită. SC 22 pe de altă parte coboară pe penultimul loc.