Oprea Vivian-george

Ludicom Art

Iosif Marius Vladut

Ludicom Art

Lanterna versus liderul. Un duel care propune de multe ori surprize colosale. Istoria a fost de altă părere vineri seara pentru cele două echipe. Obișnuite deja că sezonul lor e încheiat și că vor schimba eșalonul, combatanteles-au bucurat de fotbal! 1 Decembrie revine în liga a treia după doar un an, iar Ludicom se duce ca un uragan spre primul eșalon. Recordurile continuă să cadă cu fiecare meci pe care Ludicom îl dispută. Codașa seriei a fost trimisă la podea încă din prima repriză. 4 croșee devastatoare ce nu au lăsat loc de interpretări. Malancu și Moraru l-au completat pe Oprea, cel care a deschis repriza în primul minut și a închis-o în penultimul. 4-0 la pauză și alte 20 de minute de spectacol antamat pentru reluare. Grigore a fost la locul potrivit pentru a închide setul (24, 26), iar Poenaru a tras linie la minutul 30 cu golul de 7-0. Oprea și-a completat hattrickul, iar Canțur a intrat și el pe lista dublelor din meci în doar două minute. Cu 10-0 în stativ, Ludicom a primit gol de la Stan, cel care a salvat onoarea decembriștilor. S-a strigat bingo, 22 din 22 pentru Ludicom, punctaj imaculat. 1 Decembrie mai are puțin și e anunțată oficial că nici matematica n-o mai salvează.