Alexandru Bobric

Borussia București

Udrea Alexandru

Serie interminabilă de meciri fără victorie pentru Borussia, înainte de jocul contra celor de la Dristor Predators. În direcția opusă, băieții din sectorul 3 veneau cu venele umflate la teren, după ce au bifat verde pe linie în ultima lună în seria A a ligii secunde. Partida de joi seara a avut un șir de evenimente greu de anticipat. S-a început de la 1-0 pentru Dristor, Nica punctând în primele secunde. 2-0 după 10 minute și pariorii păreau liniștiți, favorita era în avantaj. Au urmat 5 minute furibunde ale galbenilor. Bobric de 3 ori și Nițu, au amuțit asistența cu un 4-2 fabulos. Până-n opauză, Nica s-a înscris și el la dublă și s-a intrat cu 4-3. Repriza a doua l-a avut MVP pe același Bobric. După cele 3 goluri din prima parte, Alcacer-ul borussienilor a mai scuturat plasa de două ori și la realuare. Hatrick-ul lui Nica a fost insuficient și supriza serii s-a consumat la meciul dintre BVB și Dristor. Dacă BVB își repară moralul serios zdruncinat în ultima vreme cu acest succes, Dristor retează șansa să intre în vacanță de pe locul 2 al seriei.