Neacsu Razvan

Wizards

Dragomir Cosmin

Wizards

Deportivo a reușit un succes capital cu ARSC și aștepta jocul contra vrăjitorilor cu alt moral, un pic mai departe de zona roșie. De cealaltă parte, Wizards căuta un loc în zona verde a clasamentului. Dacă nu s-ar fi înscris în aceeași zi cu meciul dintre Urban și Valencia, aici ar fi fost meciul seriii. Tensiune, suspans, adrenalină, goluri multe, răsturnări, nimic n-a lipsit din meciul din liga 2A. Prima repriză a fost a deportiviștilor. Craiovan și Petre au făcut 2-0 și situația a deveni critică pentru Wizards la doar două minute după pauză. Craiovan a bifat doppietta și era 3-0 pentru Deportivo. Tamas a redus repede din handicap dar defensiva oaspeților n-a mai dat semne de slăbiciune după gol. Asta până în minutul 34 când Deportivo a simțit pe pielea ei cum a trăit tiz-ul din Galicia returul barajului de promovare (Depor- Mallorca 2-0, Mallorca – Depor 3-0). Aidoma alb-albaștrilor, Deportivo București a fost victima unei remontada greu de uitat. 3 goluri în 5 minute și victoria s-a trecut în dreptul vrăjitorilor. Magia a funcționat de această dată, chiar dacă o fi fost magie neagră. Botezatu plus Neacsu de două ori, au întors meciul și au plasat-o pe Wizards la două lungimi se poziția secundă.