Danalache Cristian-Costin

6cu1

Visan Dan

6cu1

Ultima clasată s-a întors decimată și obosită din vacanță și a continuat seria dezastruoasă și cu 6 cu1. Cu un adevărat recital oferit înainte de vacanță, 6 cu1 se înscrie în zona promovării după un start ratat de sezon, sprijinul lui Cristian Dănălache fiind esențial în redresarea situației giuleștenilor. 3 eșecuri în start de sezon, urmate de 5 victorii, o urcă pe trupa giuleșteană pe locul 5, prima poziție pentru care merită să îți faci poză cu clasamentul. Prima repriză n-a avut istoric. Scor de forfait pentru favoriți. Andrieș a spart gheața și a injectat încredere în fuleul colegilor, în timp ce Tamara și Dănălache nu le-au dat nicio șansă celor de la SC 22. La reluare, Zgovancu rupe ritmul și scorul devine 1-3, însă oaspeții sunt „amendați” pentru tupeu un minut mai târziu. Șuleap se ocupă de golul 4, în timp ce Anghel ridică manita pentru scorul primelor 30 de minute. Cu un 5-1 dominant, 6 cu1 se relaxează și încasează și golul 2. Popescu convertește assistul de la prima reușită a echipei sale cu un gol. Finalul de meci îi mai scoate din ghete de două ori pe cei de la SC 22, echipă care, în această serie, luminează precum FCSB în Liga 1 din poziția lanternei. Dediu, cu un gol care tine degetul pe tasta F5, și Mircea opresc măcelul la 7-2 și sărbătoresc cum trebuie revenirea pe terenul de la Victory Cup Casa Pariurilor. Greu de crezut că Ludicom Art poate fi ajunsă de cineva, astfel că giuleștenii se poate gândi la locul 2, mai ales la forma pe care o arată. SC 22 pare condamnată pentru plutonul de execuție în această serie, are nevoie de vestitul șoc la echipă, însă sezonul este lung și, vorba regretatului Traian Tomescu, mingea e rotundă.