Neacsu Razvan

Wizards

Dragomir Cosmin

Wizards

Din postura de lanternă roșie, ARSC trebuia să-și salveze onoarea în jocul cu Wizards. După succesul celor de la 1 Decembrie, ARSC a picat pe ultimul loc, cu șanse doar teoretice să-și mai salveze pielea. Wizards e implicată activ în duelul în 7 pentru 3 locuri verzi din seria A a ligii secunde. Doar victoria miercuri seara o ținea pe o poziție favorabilă. Neacsu a fost omul startului de meci. Gol și pasă de gol pentru Dinu. Cîrciu și Filip au readus în meci ARSC, dar finalul de repriză a fost un coșmar. De la 2-2, la 4-2 pentru Wizards în doar două minute, cu Negoita și Baicus marcatori. După pauză a continuat seria golurilor din partea vrăjitorilor. Neacsu a marcat încă din primele secunde și tot el a majorat scorul la 6-2. Botezatu și Barabas au marcat în ultimele minute în fiecare dintre porți și a fost 7-3 la final. Wizards înfundă și mai rău pe ARSC, trupă ce pare condamnată. Vrăjitorii sunt la un punct de podium și prima de sub linie, dar finalul de sezon va fi unul incendiar.