Moldoveanu Cristian-Adrian

6cu1

Isaila Gabriel-Theodor

1 Decembrie

Cunoștințe vechi din sezonul trecut, când au promovat împreună, 6cu1 și 1 Decembrie au mers pe trasee diferite. 4-0, 1-1 și 8-2 erau scorurile în favoarea giuleștenilor cu decembriștii. Seria a continuat și vineri seara cu al treilea succes în două sezoane. 6cu1 începe să-și consolideze poziția secundă după al patrulea succes în ultimele 5 runde. De cealaltă parte, 1 Decembrie se întoarce în liga 3 după un singur an. Două reprize controlate autoritar de giuleșteni. Moldoveanu și Tamara au marcat repede, 2-0 după 9 minute, iar acesta avea să fie și scorul pauzei. Dediu a trimis evidența la scor de forfait, iar riposta gazdelor a venit de la Golea. Cu 10 minute înainte de final, 6cu1 avea 3-1, iar finalul de meci era la îndemână. Anghel și Roată au marcat în decurs de câteva secunde, iar victoria nu mai reprezenta un dubiu. În ultimele 5 minute, 6cu1 s-a repezit spre poarta adversă și a mai marcat de două ori. Moldoveanu și Mircea au punctat pentru 7-1 și au suplinit fără probleme absența lui Dănălache.