Marin Vasile

Ludicom Art

Badea Florin

Ludicom Art

Nu prea mai încape îndoială că echipa anului 2019 la Victory Cup tinde să fie Ludicom Art. Cu succese pe rând în Liga 2A, Ludicom a trecut și hopul 24. Aproape de bariera de 200 de goluri, Ludicom a rupt normele contra unei echipe cu pretenții de Liga 1. Dristor Predators se uita cu jind la locul 3și spera să dribleze imposibilul miercuri seara. După un start fulminant, cu 4 goluri la rând, Ludicom a lăsat garda jos pe finalul reprizei și s-a intrat cu 2-4 la cabine. Nica Andrei a fost eroul reprizei pentru Dristor și tot el a orchestrat un comeback de senzație. De la 0-4, s-a făcut 4-4, hattrick Nica, bonus gol Pescaru. Treziți de revenirea gazdelor, Ludicom n-a avut milă în ultimele 10 minute și a lovit din toate unghiurile. Marcatori și în primul mitan, Oprea și Dumitrescu au readus Ludicom în avantaj. Marin și-a completat pokerul după ce marcase și în prima repriză, iar Malancu și Moraru s-au trecut și ei pe foaie într-un neverosimil 11-4 din care cei de la Dristor au ieșit mai șifonați decât o arăta evidența cu 10 minute rămase din meci.