Cazan Florin

Poli United

Serban Răzvan

Poli United

Cea mai interesantă luptă la promovare din toate eșaloanele de la Victory Cup a avut parte de un derby disputat joi seara. Poli United și Luceafărul s-au întrecut pentru locurile din zona verde. Seria de coșmar a albaștrilor continuă, Luceafărul fiind pe zero de trei meciuri. Poli avea mare nevoie de toate punctele pentru a fi în continuare activă în luptă. Duel de 10 cu 10 goluri marcate în jocul eveniment al serii. Luceafărul a făcut repede 2-0 după dubla lui Rotaru. Poli United a salvat repriza cu două goluri în două minute. Bucurica și Cazan au egalat pentru Poli și, la pauză, a fost 2-2. Cazan și Mihalache au marcat în aceleași minute și era 3-3 în minutul 27. Bucurică a adus Poli în avantaj, dar tot el a marcat și în propria poartă un minut mai târziu pentru 4-4 . Finalul a fost de infarct. Cazan a reușit dubla în ultimele două minute și a adus toate punctele pentru Poli, Luceafărul a irosit o lovitură de penalitate pe care scria 5-5 și echipele fac rocada pe podium, Poli e pe 3, Luceafărul alunecă pe 4.