Ruse Sabin Florin

Chiajna Team

Dumitru Mihai Alexandru

Duel cu pretenții de baraj, Wizards și Chiajna sunt în plutonul care pândește un loc în vertijul ce poate duce în prima ligă. Vrăjitorii încep mai bine și, după un sfert de oră eclatant, conduc cu un satisfăcător 2-0. Botezatu pune latu’ și e 1-0 după ce un coleg zgâlțâie un balon pentru reluarea veteranului de la Wizards și, tot el, cu același procedeu de rafinament, majorează diferența în minutul 15. Până la pauză se etalează Ruse și Chiajna egalează prin dubla acestuia. Toader are o pasă de excepție și Ruse nu ratează, apoi fructifică de la 7 metri și, acel 2-0 satisfăcător, se transformă în scor periculos și se face 2-2. În partea a doua, cu toată miza pe atac, așa cum au obișnuit combatantele în sinuosul parcurs din acest sezon, Chiajna și Wizards au făcut spectacol. Nagy face mingea nălucă cu un șut de la distanță (15), vrăjitorii revin prin, cine altu’, Botezatu, -așa arată un hattrick - apoi ilfovenii se desprind hotărâtor. Ruse reușește tripla (27), Stoean e hotărât în fața porții și lărgește avantajul (30), golul lui Cristea, din minutul 38, fiind de decor statistic, anulat de Toader (38).