Motorga Petru

Echipa Din Vis

Ivan Marius

22 SC

Camarazii lui Dani Oțil încep să se acomodeze cu cerințele de la Victory Cup și să șteargă startul ratat. Cu două victorii la rând, Echipa Din Vis venea cu alt moral la teren, iar adversarul de vineri era din categorie. 22 SC s-a întors mai hotărâtă din vacanță și speră să iasă curând din zona roșie. Meciul a pornit de la 1-0 pentru galbeni. Caraian a spart gheața în minutul 3, dar până-n pauză, Plavichianu și Cazacu au răsturnat situația. A fost chiar 3-1 pentru 22SC, Adrian Popescu șutând perfect. În minutul 30, Caraian a trecut în catastif doppietta și scorul a devenit 3-2. A fost 4-2 câteva secunde mai târziu, însă elanul celor de la 22SC a fost potolit pe loc de golurile lui Motorga și Pricop, reușite căzute în decurs de câteva secunde. S-a terminat fost 4-4 ca la teatru, o reprezentție reușită din punct de vedere al angajamentului și spectacolului rezultat, ambele echipe arată bine, mult mai convingătoare în acest răsărit de toamnă și cu destule meciuri agățate în țintar pentru bifarea obiectivului.