Nutu Mircea

Echipa Din Vis

Dobrica Georgian-florentin

Echipa din Vis continuă forma bună demonstrată la sfârșitul lui 2019 și nu lasă loc de interpretări în fața outsiderului SC 22. Victorie în ritm italian, 3-1. Coman deschide scorul cu un șut plin, din prima, după ce a fost găsit perfect, în marginea careului, de Argatu. Liderul echipei –Nuțu Mircea- reia perfect de sub mustățile unui fundaș apatic și majorează diferența în minutul 13, însă Rîpanu preia cu ștaif, se debarasează ușor de un fundaș cu demaraj de camion, apoi reia perfect (14). Iar primul mitan cinstește evidența cu rezultatul meciului. La ultima fotogramă a reprizei, Nuțu subtilizează balonul printre ecluzele a doi jucători adverși, se pătează cu altruism și-l găsește în poziție ideală pe Argatu. Acesta nu iartă, pune un lat sănătos și e 3-1. Echipa din Vis a știut să își protejeze avantajul și, cu mai multă experiență la jambier, a cimentat scorul în repriza a doua.