Timu Mihai-Valentin

Fotbal Club Royal

Gheorghiu Gabriel Traian

1 Decembrie scapă printre falange o victorie care ar fi adus liniștea formației lui Irinel Grăjdan, ilfovenii au condus în două rânduri, însă, la ultima fază, Royal a ciupit un punct. Ștefan Ciortan și-a asumat o acțiune în bandă, a luat mingea la plimbare spre terenul advers, și-a depășit adversarii și a șutat fără speranță pentru deschiderea scorului. Cu un minut înainte de pauză, Timu și Tatu au schimbat rezultatu’. Colaborare perfectă, lat curat din afara careului și e 1-1. Fără vreo variantă pe bancă pentru rodaj, ilfovenii au alergat mult, iar Palade, în minutul 26, și-a readus echipa în avantaj. Timu a mai păstrat un cartuș precum Florin Piersic în seria Mărgelatu și, când meciul se scurgea în secunde, acesta a prins un voleu care l-a găsit pe Florea cu ecluzele larg deschise. Mingea s-a strecurat printre picioarele portarului și 1 Decembrie scapă două puncte, Royal, fără să strălucească, smulge egalul.